Bart Steenhaut, “Bono 65, zanger, activist, vader, icoon”, uitgegeven door Lannoo. Fenomenaal! Niet te missen!

Activist, schrijver, vader van vier kinderen, echtgenoot en de frontman van de immens populaire, Ierse rockband “U2”. De veelzijdigheid van Paul Hewson, alias “Bono”, is er met de jaren alleen maar groter op geworden. Want, zelfs na vijf decennia blijft de legendarische band “U2” even belangrijk, vernieuwend en baanbrekend. De Belgische muziekjournalist Bart Steenhaut kent de zanger en de band door en door en schreef met “Bono 65”, een magnifieke, meeslepende biografie van de legendarische frontman.

“I Will Follow”, “One”, “With or Without You”, “Desire”, “Miss Sarajevo”, van zijn begindagen bij “Lypton Village” en “Feedback”, later omgedoopt tot “The Hype”, over de obscure Alton Dalton, tot de iconische rockband U2 en een lang verblijf in Berlijn, vertelt  Bart Steenhaut het hele verhaal over de leadzanger, die begon als gitarist. In de jaren ‘70 kreeg Paul Hewson (1960), geboren en getogen in Dublin, de bijnaam “Bono Vox”, als variatie op “Bona Vox”, “goede stem”. Naderhand was “Bono” voldoende.

De U2 is een lijn van de metro van Berlijn. Ten tijde van de deling van de stad was de lijn gesplitst in een Oost- en een West-Berlijns deel. De band U2 werd in 1976 opgericht toen de leden nog tieners waren en samen op dezelfde school zaten. De bezetting is van het begin af ongewijzigd gebleven en de band is politiek actief voor de mensenrechten en steunt o.a. door benefietconcerten en inzamelingsacties, tal van goede doelen, met name Afrika.

Komt daarbij dat het huwelijk in 1982, van de leadzanger Bono met de Ierse activiste en zakenvrouw, Alison “Ali” Stewart (1961) (ze was 12 toen ze met hem op de Mount Temple Comprehensive School zat) (samen op de foto’s), beschouwd wordt als één van de langstdurende en meest stabiele in de entertainmentwereld, en dat de zonnebril die Bono altijd draagt, niet voor zijn imago is, maar dat hij die draagt omdat hij al 20 jaar een oogaandoening heeft die voor blinde vlekken zorgt.  Er toch nog even aan herinneren dat op 13 juli 1985, U2 optrad tijdens het Live Aid benefietconcert in het Wembley Stadium voor een publiek van 72.000 fans en een wereldwijd televisiepubliek van 1,5 miljard mensen!

Deze herziene editie van de bestseller “Bono 50” bevat een schat aan informatie, exclusieve getuigenissen van mensen uit Bono’s intiem entourage, kleine maar verrassende anekdotes, die publiek nog nooit eerder werden verteld, grootse momenten en persoonlijke ontmoetingen, en beklijvende verhalen over hoe Bono en zijn vrienden hun legendarische naam hebben gevestigd in de muziekwereld. Daarbij komt nog dat Steenhaut op de vele connecties focust die U2 door de jaren heeft opgebouwd met zowel België als Nederland, van kleine, nauwelijks gevulde zaaltjes tot immense, tot de nok gevulde stadions. Boeiend, onnoemelijk interessant, uitermate deskundig en aantrekkelijk vertellend geschreven. Zeker lezen!

De Belgische muziekjournalist Bart Steenhaut werkte als  freelancejournalist onder meer voor De Morgen en De Gazet van Antwerpen. Eerder schreef hij “De Tijdloze scheurkalenders 2025” & “2026” met voor elke dag een fascinerend weetje over de grootste muziekiconen en hun onvergetelijke nummers, en het boek ‘Vive ma liberté, Arno in zijn eigen woorden’, een schitterend, persoonlijk portret van de Belgisch/Vlaamse rockzanger Arno, die Bart Steenhaut heel lang en heel goed kende.

Bart Steenhaut, Bono 65, zanger, activist, vader, icoon 308 bladz. uitg. Lannoo ISBN 9789059960336